Award

[In Turkish]

Karadeniz Teknik Üniversitesi – Uluslararası İlişkiler Bölümü En iyi Doktora Tezi Ödülleri

KTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü 2019 yılı itibariyle Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanına yaptıkları katkıya göre orijinal ve ümit vadeden doktora tezlerini her yıl ödüllendirme kararı almıştır.

2019 En iyi Doktora Tezi Ödülü için aday gösterilme şartları:

Aday gösterilme için son başvuru tarihi: 15 Ağustos 2019

 

 

  •  Aday gösterilen tez Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri’nde Türkçe veya İngilizce dillerinde yazılmış olmalıdır;
  • 01 Haziran 2018 ile 30 Haziran 2019 tarihleri arasında başarıyla savunulmuş olmalı;
  • Aday gösterilme işlemleri adayın birinci danışmanı tarafından yapılmalı;
  • Aday gösterilecek tezin PDF versiyonu aeminoglu@ktu.edu.tr veya ebozdemir@ktu.edu.tr adreslerine elektronik olarak gönderilmeli ve ayrıca iki adet basılı tez KTÜ, İİBF, Uluslararası İlişkiler Bölümü, 61080, Trabzon/Türkiye adresine ADAY GÖSTERME FORMU ile birlikte gönderilmelidir;
  • Aday gösterilme için son başvuru tarihi: 15 Ağustos 2019

Ödül 1000 TL’dir ve kazanan aday KTÜ-Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün düzenlediği Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kongresi’nde ödüllendirilecektir.


Ödülü Kazananlar:

2018 – Dr Elçin Doruk

Ege Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Siret Hürsoy danışmanlığında tamamlamış olduğu “Ortak Miras Antarktika’nın Uluslararası Rejim Kapsamında Yönetimi” adlı doktora teziyle ödülü almaya hak kazanmıştır.

Ödülü Prof. Dr. Ersel Aydınlı tarafından takdim edilmiştir.


2017 – Dr Yusuf Çınar

Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen danışmanlığında tamamlamış olduğu “Çatışmayı Dönüştürme Safhasında Rehabilitasyon Süreci: Kuzey İrlanda Örneği” adlı doktora teziyle ödülü almaya hak kazanmıştır.

Ödülü Prof. Dr. Hikmet Öksüz tarafından takdim edilmiştir.